Naši učenici u Italiji na stručnom studijskom putovanju

Odobreno je finansiranje projekta „Novi horizonti kroz mobilnost“ u okviru ERAZMUS + KA122-VET.
Projekatom je predviđeno stručno studijsko putovanje u trajanju od dve nedelje koje bi trebalo da se realizuje sa partnerima iz Italije tokom jeseni 2023. godine. Projekat mobilnosti se odnosi na grupu učenika ekonomskog smera i dva nastavnika.
Studijsko putovanjeo obuhvata upoznavanje učenika naše škole sa učenicima i školama sličnog profila, kompanijama u kojima bi upoznali savremeno ekonomsko poslovanje, unapredili digitalne kompetencije, komunikaciju na stranom jeziku i stekli nova znanja i iskustva u vezi sa odgovornim odnosom prema životnoj sredini. U okviru boravka predviđen je obilazak kulturno-istorijskih znamenitosti, upoznavanje običaja lokalnog stanovništva u cilju boljeg razumevanja i poštovanja različitosti.
Odluku o odabiru projekta za finansiranje donela je Fondacija Tempus na osnovu pravila programa Erazmus+.
Tim za projekte