„Moje mesto…evropska prestonica kulture“, Singidunum, Novi Sad

Fakultet „Singidunum“ je raspisao konkurs: „Moje mesto…evropska prestonica kulture“. Učenici naše škole: Anja Zlatanović, Matija Ilić i Jovana Ćulibrk , zajedno sa mentorom Rankom Stanojević su prezentovali naše mesto.

Odbrana projekta

Tim za izradu projekta ozbiljno je shvatio zadatak. Učenici su dali svoj makskimum. Anja Zlatanović za ovu priliku uradila crtež gde se hvata paralela Odžaci nekad i sad. Projekat je obilovao sjajnim fotografijama koje je u većoj meri fotografisala Jovana Ćulibrk. Matija Ilić je uradio web prezentaciju opštine Odžaci za ovu priliku. Kod prikuplljanja materijala veliku podršku su mu dali učenici škole, neko tekstom, neko fotografijom, neko savetom…

Slobodno se može reći da je ovo bilo osveženje u komunikaciji među učenicima.

Odžaci nekad i sad, Anja Zlatanović
Ranka Stanojević, Matija Ilić, Jovana Ćulibrk, Anja Zlatanović

Zahvaljujući dobroj organizaciji, bogatom materijalu i kvalitetnom timskom radu uz mentora, profesorku Ranku Stanojević, prvo mesto je pripalo našoj školi! Kao nagradu, učenici su osvojili nov laptop za školu.

Ovom prilikom, zahvaljujemo se svima koji su nam pružili podršku u izradi projekta:

  • Turističkoj organizaciji opštine Odžaci
  • Muzejskoj jedinica opštine Odžaci
  • Biblioteci „Branko Radičević“, Odžaci
  • Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“, Deronje
  • Likovnoj koloniji“Sv. Rafailo Momčilović“, Deronje
  • Bogdanu Grgiću, Lalić
  • Goranu Mladenoviću i firmi „Format“, Odžaci
  • Školi jahanja „Petrović JML“, Bogojevo
  • Informativnom centru Odžaci
  • Kao i svim profesorima i učenicima koji su svojim radom i materijalom upotpunili naš projekat

Posebnu zahvalnost dugujemo Univerzitetu Singidunum iz Novog Sada, na pruženoj prilici da učestvujemo na konkursu.