,,SLOVO O LJUBAVI“


Gimnazija i ekonomska škola ,,J.J.Zmaj“ , proslavila je Dan škole, u sredu, 24.11.2011. priredbom koja je održana u Svečanoj sali škole.Zbog aktuelne epidemiološke situacije, nije bilo gostiju, a na priredbi su, pored učenika- učesnika programa, prisustvovali zaposleni u našoj školi. Tema ovogodišnje priredbe bila je ,,Slovo o ljubavi“. Kroz odabrane stihove naše najveće pesnikinje Desanke Maksimović, o ljubavi su, uz nežnu pesmu i zvuke gitare u rukama Nikole Stoiljkovića, učenika III razreda, nadahnuto govorili učenici I razreda: Željana Velemir, Nada Mandić, Bjanka Ćirić i Marija Ergarac ,zatim, Jovana Ćulibrk, učenica II razreda i Olivera Mladenović , učenica IV razreda. Dragana Vujinović, učenica I razreda otvorila je program zapevavši poznatu starogradsku pesmu ,,Hajde, Jano“.Učenici naše škole si i ovaj put, privukli pažnju su svojim talentima, muzičkim, pevačkim i recitatorskim sposobnostima.