Projekat pod nazivom“ FOSTERING A BETTER UNDERSTANDING OF THE USA „

Naša škola je konkurisala za projekat pod nazivom“ FOSTERING A  BETTER UNDERSTANDING OF THE USA “ koji se sprovodi pod pokroviteljstvom Ambasade Sjedinjenih Američkih Država. Izabrani smo među 10 škola iz Srbije koje su formirale timove od po 4 učenika predstavnika svakog razreda. Cilj projekta je da se kroz 10 predavanja i raznovrsnim interaktivnim aktivnostima učenici upoznaju sa geografijom, istorijom, narodima, običajima, obrazovnom sistemu, tradicionalnoj hrani SAD-a i da stečeno znanje prenesu svojim vršnjacima.Tim naše škole čine Magdalena Marinović I1, Elena Klajić II2, Jovana Mladenović III2 i Nikolina Brkljač IV2 i Marija Cvetanović, nastavnik engleskog jezika.Projekat je započeo 01.11.2021. i traje do 15.12.2021.